Musadayı Sok. Mecidiyeköy İş Merkezi Mecidiyeköy  Şişli / İstanbul
Tel.:  (212) 213 76 76

Bu yazımızda, alt başlıklar halinde ilerleyerek zirkonyum ile ilgili merak edilen temel sorulara cevap vermeye çalışacağız. Ayrıca zirkonyumdisistanbul.com olarak sizlere bu şekilde aralıklı olarak soru-cevap mantığında zirkonyum ile ilgili bilgiler sunmaya devam edeceğiz. Sitemizi takip ederek, sizlerde tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.
Neden Zirkonyum? Bu İşlem Pahalı Mıdır?
Öncelikle nedir? Sorusuna cevap verelim. Bildiğiniz gibi eskiden porselen dişler tercih edilmekteydi. Hâlâ daha yoğun bir şekilde tercih edilmekte. Fakat porselen dişlerde kullanılan alt yapı malzemesi yani metal gerek diş sağlığı açısından, gerekse de estetik açıdan zaman içerisinde sorunlara neden olmaktaydı. Zirkonyum ise, bu şekilde metalin oluşturduğu sorunları önlemek maksadı ile kullanılmaya başlayan bir yöntemdir. Bu nedenle çok daha sağlıklı ve estetik açıdan münasiptir.
Fiyat konusunda ise, ilk dönemler bu uygulamayı yaptırmak isteyenler biraz pahalı ücretler ödemek zorunda kaldılar. Fakat şimdi zirkonyum tedavisi yapmakta olan laboratuvarların sayısı artmış durumda. Haliyle ücretlerde genel anlamda biraz daha uygun diyebiliriz.
Zirkonyum Diş Tercih Edenlerin Yorumları Ne Yönde?
En çok merak edilen bir diğer soru bu oluyor… Bir çok kişi “yaptıranlar memnun mu?” Diye sormadan edemiyor. Bu yöntemi tercih eden hastalar, herhangi bir metal alt yapısı ile dişlerine müdahale edilmediği için genel anlamda bir hayli memnun olmaktalar. Özellikle estetik açıdan bir kaygısı olanlar, zirkonyum diş tedavisi neticesinde oldukça memnun kalıyorlar. Tabii dayanıklılık açısından da daha etkili bir seçenek olması da ayrıca tercih edenleri tatmin ediyor.