Aşağı Öveçler 1042. Cad (Eski 4. Cad. ) 1335. Sok. (Eski 19. Sok. ) No:6/8  Çankaya / Ankara
Tel.:  (312) 482 18 60

Geçmişte madencilik sektöründe çeşitli pozisyonlarda çalışmış olan mühendis bir ekip tarafından kurulup yönetilen ve 2009 yılının Eylül ayında yayın hayatına başlayan Madencilik Türkiye Dergisi, ülkemizin nitelikli bir içerikte yayın yapan ilk* bağımsız madencilik ve yer bilimleri dergisi olmasının verdiği avantajla sektör içerisinde saygın bir yer edinmiştir.
Madencilik Türkiye dergisi, zengin sektörel haber içeriği ile dikkat çekmektedir. Ayrıca dergi içeriğinde, bir madenin aranması aşamasından başlayarak üretimin her safhasına ve üretim bittikten sonra madenin rehabilitasyonuna kadar her alandaki yazılar yer almaktadır. Ayrıca maden aramacılara ve üreticilere hizmet veren tüm iş kollarıyla ilgili tanıtımlar ve çeşitli bilgilendirmeler dergimizin sayfalarında yer almaktadır. Özellikle sektör profesyonelleri ve dergi yöneticileri tarafından kaleme alınan değerlendirme yazıları sektöre yön vermekte ve sektörün gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır. Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Halkla İlişkiler, İnovasyon ve Hukuk bölümlerinde yer alan düzenli yazılar ise sektörü özel konularda bilgilendirmektedir. Özetle Madencilik Türkiye’de madencilik alanındaki her konuya dönüşümlü olarak yer verilmektedir.
45 günlük periyotta (yılda 8 sayı) yayınlanan ve nitelikli bir içeriğe sahip olan Madencilik Türkiye’nin 2015 itibariyle minimum tirajı 3500’tür. Dergi, web sitesi üzerinden alınan aboneliklerle dijital olarak da okunabilmektedir. Fuar dönemlerinde 250 ila 1000 adet fazla basım yapılmakta, fazla basımlar ekip olarak katıldığımız etkinliklerde ziyaretçilere ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Minimum tirajımız ise her geçen yıl artmaktadır.
Yaygın dağıtım ağı ve geniş okuyucu kitlesi ile maden sektörü içerisindeki aranan yayın organı haline gelen Madencilik Türkiye, firmaların tanıtımları için essiz bir ortam oluşturmaktadır. Bu kapsamda firmalar dergimizde reklam ve tanıtımlarıyla yer alarak maden sektörü içerisindeki hedef kitlesine doğrudan ulaşabilmektedirler.